Własna produkcja wod-kan

Firma MakArmatura zajmuje się produkcją osprzętu Wod-Kan-Gaz! Jesteśmy doświadczonym producentem wysokiej jakości osprzętu do sieci wodno-kanalizacyjnych. Nasza firma istnieje na rynku od ponad 30 lat, co pozwoliło nam zgromadzić ogromne doświadczenie w branży oraz uzyskać uznanie klientów z całego kraju jak i za granicą.

Nasza oferta obejmuje szeroki wybór produktów, jak wstawki montażowe, kosze ssawne, łączniki rurowe i kołnierzowe, kołnierze stalowe dowolnych typów, pierścienie klinowe, opaski oraz klapy zwrotne.  takich jak zawory kulowe, zawory spustowe, zawory przepływowe, zasuwy, hydranty oraz wiele innych elementów osprzętu Wod-Kan-Gaz. 

Wszystkie produkty zabezpieczamy najwyższej klasy „niebieską” farbą AkzoNobel Resicoat R4 RAL5015 certyfikowaną przez producenta, aby spełnić rygorystyczne wymagania GSK i normę DIN EN 14901. To wysokiej jakości, termoutwardzalna farba epoksydowa która zabezpiecza przed korozją nasze produkty wykonane ze stali.  Spełnia wszystkie wymagania dopuszczające do kontaktów z wodą pitną jednocześnie zapewniając długotrwałą ochronę pokrytego elementu.

W Mak wykonujemy również elementy ze stali na specjalne życzenie klienta , dlatego jako nieliczni na rynku  jesteśmy w stanie zaoferować produkty dostosowane do ich indywidualnych potrzeb oraz specyfikacji technicznej.

Produkcja armatury

Kołnierze XR

Zajmujemy się produkcją kołnierzy XR w typie A oraz B. To co nas wyróżnia, to fakt że nasze XR wykonujemy ze stali S235JR, a nie z żeliwa szarego lub sferoidalnego, co czyni je niezwykle trwałym i wytrzymałym na siły mechaniczne i ciśnienie.  Pozwala to również na wykonanie nietypowych projektów pod indywidualne wymagania klienta. Dodatkową ochronę antykorozyjną gwarantuje również stosowanie przez MakArmaturę certyfikowanej farby epoksydowej AkzoNobel RAL 5005, którą nakładamy w technologii tradycyjnej lub odwróconej co pozwala na uzyskani bardzo grubej powłoki powyżej 250-300um. W zależności od potrzeb klienta pręty gwintowane, śruby, nakrętki mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, stali ocynkowanej tradycyjnie lub na gorąco. Prosty i praktyczny montaż pozwala na znaczne ograniczenie kosztów i oszczędność czasu.

Pierścienie klinowe Wedge-Shaped Adjusting Ring Dn 40 - 700

Pierścienie klinowe są rozwiązaniem doskonale sprawdzającym się do połączenia dwóch kołnierzy, które nie schodzą się równolegle lub kompensowania zbyt dużych odległości między nimi w trakcie montażu. Wielu naszych klientów zleca również wykonanie pierścieni klinowych w celu precyzyjnego  osadzania hydrantów.  Ze względu na ograniczenie dostępnych kształtek pozwalających na uzyskanie założonego konta z dokładnością jedynie do 11,25” pierścień klinowy możemy wykonać indywidualnie w zależności od wymaganego odchylenia kołnierzy (max do 8” odchylenia). Stalowa konstrukcja, w odróżnieniu od stosowanych tworzyw sztucznych, zapewnia idealną trwałość i sztywność połączenia. Stal zabezpieczamy certyfikowaną farbą antykorozyjną AkzoNobel oraz gwarantujemy szeroką gamę uszczelek w zależności od wymagań klienta.

Wstawka montażowa F3 Dismantling Joint F3 Dn 50 – 1400

Wkładki montażowe F3, znane także jako łączniki kompensacyjne typu F3, to trójkołnierzowe elementy do łatwego montażu i demontażu armatury na rurociągach. Możliwy zakres „kompensacji” wynosi do -/+25mm. Produkowane w MakArmaturze dwu  Wstawki montażowe dostępne są w średnicach  od DN 40-1400, dla ciśnienia roboczego 6, 10, 16 a nawet 25 barów. Wszystkie elementy korpus, kołnierz, pierścień dociskowy wykonujemy ze stali S235JR, a nawet stali nierdzewnej AISI 316 w zależności od potrzeb danego projektu. Jako uszczelnienie używamy certyfikowanych uszczelek EPDM lub NBR zapewniających dobre przyleganie nawet w miejscach nierówności lub ubytków. Śruby ściągające lub pręty gwintowane występują w ocynku lub stali nierdzewnej. Nasz produkt to gwarancja bezpieczeństwa i długiej żywotności instalacji przemysłowej.

F3

Wstawka montażowa F4 Dismantling Joint F4 Dn 50 – 1400

Wstawka montażowa F4 jest najbardziej rozwiniętą technologicznie, czterokołnierzowym łącznikiem wykorzystywanym przy  montażu i demontażu armatury. Zabezpiecza przy występowaniu naprężeń osiowych rurociągu. Jako producent mamy możliwość zaprojektowania i wykonania wstawki F4 wg indywidualnych potrzeb klienta: niestandardowe średnice zabudowy, ciśnienie nominalne lub wykonania z różnego rodzaju materiałów jak np. stal nierdzewna.

F4

Kołnierze redukcyjne - Reduction Flange Dn 50 - Dn600

Zajmujemy się produkcją kołnierzy XR, które wyróżniają się najwyższą jakością i precyzją wykonania. Kołnierze XR to nie tylko elementy łączące w systemie rurociągowym, lecz prawdziwe dzieła sztuki inżynieryjnej, gwarantujące niezawodność i trwałość. Kołnierze XR produkowane są z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia im doskonałą wytrzymałość na obciążenia oraz warunki środowiskowe. Są one gotowe sprostać nawet najbardziej wymagającym warunkom pracy. Nasza produkcja opiera się na nowoczesnych technologiach, a każdy kołnierz XR poddawany jest szczegółowej kontroli jakości. Precyzyjne wykończenie sprawia, że są one nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne.

Sprawdź naszą ofertę osprzętu wod-kan-gaz

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z nami.

Nasza firma to gwarancja jakości, niezawodności oraz kompleksowej obsługi klienta.